Soul Cube Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kedvenc Maker

+2
PrKacsa
SOUL - Soulcube
6 posters

Go down

Kedvenc Maker Empty Kedvenc Maker

Témanyitás by SOUL - Soulcube 2015-07-28, 20:12

Kinek, melyik a kedvenc makere?

Az enyém mindig a 2003 marad, szép felépítése és grafikai lehetősége miatt. A 2000ben az RTPt nem tudtam elviselni, az új generációs verzióban pedig hogy scriptelés nélkül milyen primitív az egész, valamint a grafikája elfogadhatatlanul gyerekes volt a számomra, valamint ismét totál nem értettem milyen logika szerinte jött vissza az Rtp.
SOUL - Soulcube
SOUL - Soulcube
SoulCube csapat
SoulCube csapat

Hozzászólások : 32
Karma : 3

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by PrKacsa 2015-07-28, 20:32

Nekem az egyszerűsége miatt a RPG 2000 tetszik Very Happy
Bár amióta megvan a hivatalos rpg2003-asom, rákattantam Very Happy
Bár sajnos az új rpg 2003 -as messze nem olyan stabil mint a régi Sad
De a makerezési szándékaimat nem tudja ez sem letörni Very Happy
De az összes rpg makert próbáltam már Very Happy
PrKacsa
PrKacsa
Új Tag
Új Tag

Hozzászólások : 5
Karma : 0

http://www.epicforum.website

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty RM2k

Témanyitás by Lazarus-omin 2015-07-30, 01:51

Szintén az RM2k mellett teszem le a voksomat.
Nekem valahogy szimpatikusabb mint a 2003-as. Az utóbbiba be lett pakolva egy rakat extra, amire igazából vagy szüksége van az embernek, vagy nincs. (Én pl. sosem vesződtem ezzel a kasztos mizériával) A RM2k harcrendszerét mindannyian jól ismerjük, nem a legizgalmasabb, de cserébe kompakt, és valamilyen szinten variálható. Az RM2k3-é szerintem kissé túl gyors, és kaotikus, nehéz belőni. (persze nem lehetetlen) Az RM2k esetében MIDI és Wav fájlok lejátszására van lehetőségünk (patcheléssel mehet az mp3 is), az RM2k3-ban alapból van mp3 támogatás (amivel én az esetek nagy többségében szívtam, valamiért sok játék esetében nem működik) Szóval... számomra egyértelmű.

Bár meg kell hagyni, én pl. egy érdekes kombót használok, amit már néhányan talán ismerhettek is. Én a mezei RM2k-t felturbózom az RPG Maker 2009 Ultimate-tel, amit egy német programozó, CherryTree készített. Egy csomó hasznos dolgot tud, de ami abszolúte a kedvencem, az a Syntax Highlight (szintaxis szín kiemelés), tehát a különböző event parancsokat színekkel jelöli, így könnyebb kiigazodni a kódban. Baromi nagy segítség.

Manapság pedig az XP felé kacsintgatok. Nagyon szabad rendszer, szénné lehet módosítani.
Lazarus-omin
Lazarus-omin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások : 10
Karma : 6

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Farkas 2015-07-30, 13:45

Nekem is az RM2000 a kedvencem főként a' miatt, hogy még kisebb számokkal dolgozik stat. terén (max háromjegyű HP, átlag kétjegyű sebzés, nem milliónyi exp a szintlépésekhez, stb.), és én is a Maker Ultimate-et használom, mint @Lazarus-omin. Engem főként az fogott meg benne, hogy az importáláskor nincs semmi korlátozás és akár almappákba is rendezhetem a file-okat.

Nekem is megvan a hivatalosan kiadott (új) RM2003, ami egy rakat fos. Már eleve az, hogy teljes képernyő rontja valahogy a szemem. Ezzel nem én vagyok egyedül, írták mások is a hivatalos fórumon, de nagyjából leszarták, mint oly sok minden mást. A teljes képernyőt még az is elrontja, hogy a VX-hez hasonlóan egy felesleges fekete keretet rak az egészre (ha nem 4:3-as képarányod van) és a scroll "beremeg", ha már egy picivel több event van, ami megjegyzem: a régi 2003-ban nem volt probléma.

Sajnos át fog kelleni térni az újra, mert hallottam, hogy az új windows nem fogja alapból támogatni a midik lejátszását és az új makerben van külön egy dll-t, ami ezt teszi lehetővé. Vagy az, vagy mindent átkonvertálunk mp3-ba... Azt meg még nem próbáltam, hogy mi van, ha almappákba rendezett project-et konvertálunk official 2003-as project-é...
Farkas
Farkas
Admin
Admin

Hozzászólások : 14
Karma : 0

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Nyálkusz 2015-07-30, 14:20

Én nekem egyértelműen a 2003. Szerintem egy kicsit jobb mint a 2000, mert többet tud egy szinten, még ha grafikailag kicsit ocsmány számomra. Razz

Persze ez személyes vélemény és még változhat. Amúgy kipróbáltam, a hivatalos tényleg nem a legjobb, és én olyan hibákkal is találkoztam amik a régiben nem voltak benne. oO

Azon kívül tetszett mondjuk, hogy végre van benne egy ilyen kis vonal szerű, ami megmutatja meddig írhatod a szöveget, így minden jelenetet csak akkor kell újra teszteljem, ha valami mozgatás nem megy, nem pedig minden másodpercben, hogy befér-e a szöveg a keretbe. ( Bár lehet ez csak a lustaságom, de nekem könnyebbé tette az életemet. )

A projectről szólva, én kipróbáltam, régi makeres projectet akartam megnyitni, és írt egy üzenetet róla, hogy illegális vagy régi verzióval készült ezért át kell konvertálnia, de lényegében szinte semmit nem csinál, csak kicseréli az RTP.exe-t, hozzádobja a saját dll-ét és ennyi. Én legalábbis nem vettem észre, hogy valami mást nagyon változtatna.
Nyálkusz
Nyálkusz
Vendégszereplő
Vendégszereplő

Hozzászólások : 2
Karma : 0

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Farkas 2015-07-30, 15:54

Nyálkusz írta:A projectről szólva, én kipróbáltam, régi makeres projectet akartam megnyitni, és írt egy üzenetet róla, hogy illegális vagy régi verzióval készült ezért át kell konvertálnia, de lényegében szinte semmit nem csinál, csak kicseréli az RTP.exe-t, hozzádobja a saját dll-ét és ennyi. Én legalábbis nem vettem észre, hogy valami mást nagyon változtatna.
Igazából csak rákérdez, hogy átkonvertálja-e.
Farkas
Farkas
Admin
Admin

Hozzászólások : 14
Karma : 0

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Nyálkusz 2015-07-30, 16:38

Farkas írta:
Nyálkusz írta:A projectről szólva, én kipróbáltam, régi makeres projectet akartam megnyitni, és írt egy üzenetet róla, hogy illegális vagy régi verzióval készült ezért át kell konvertálnia, de lényegében szinte semmit nem csinál, csak kicseréli az RTP.exe-t, hozzádobja a saját dll-ét és ennyi. Én legalábbis nem vettem észre, hogy valami mást nagyon változtatna.
Igazából csak rákérdez, hogy átkonvertálja-e.

Nem tudom, nekem egy kész dialógust írt róla, de lehet csak először vagy nálam csinálja. Razz
Nyálkusz
Nyálkusz
Vendégszereplő
Vendégszereplő

Hozzászólások : 2
Karma : 0

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Mr.Death 2015-07-30, 19:26

2k és 2k3 alapvetően, XP-vel csak azért kezdtem foglalkozni mert online játékot akartam csinálni, és ezt az elődökben csak nagyon suta módon vagy egyáltalán nem lehet megtenni, ebből pedig nem kérek.
Mr.Death
Mr.Death
Új Tag
Új Tag

Hozzászólások : 5
Karma : 2

Vissza az elejére Go down

Kedvenc Maker Empty Re: Kedvenc Maker

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.