Soul Cube Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Nicolas interjú

2 posters

Go down

A Nicolas interjú Empty A Nicolas interjú

Témanyitás by CUBE - Soulcube 2016-01-06, 21:24

Először is a SoulCube csapata szeretne mindenkinek sikerekben gazdag boldog új évet kívánni. Reméljük mindenki aki makerezésre adta a fejét eljut egy olyan szintre ahol meg lesz elégedve saját művével, ugyanakkor mások is örömmel fogják fogadni mindazt amit sikerült megalkotniuk.

Habár az elmúlt időben eléggé inaktívvá váltunk, hála Soulnak ismét friss tartalommal szolgálhatunk nektek. (...és hála nekem késett vagy jó pár napot) Laughing

Az elmúlt pár hónapban Soulnak sikerült felvennie a kapcsolatot a Nicolas készítőjével Erdei Mátéval és készített vele egy rövid interjút amit most szeretnénk nektek megosztani.





Először is, miért kezdtél el makerezni?


A kishúgom kezdte el eredetileg megtanulni a használatát, kb. 11 évesen. Sonic-os fan-játékot akart csinálni, de az összetettebb folyamatok kifogtak szegényen. Végül én láttam meg benne a fantáziát, és átvettem a stafétát.
Eredetileg karácsonyi ajándékként akartam készíteni egy játékot, amiben benne vannak a barátaim is, de végül elhúzódott a dolog, mert nem akartam összecsapni a munkát. Mindenki folyton kérdezgette, hogy mégis mi lesz az ajándék, amit készítek belőlük, mert nem tudtak semmit, csak hogy „alkotás”. Elképzelésük se volt, azt hitték, hogy regény. Cöhh, nem vagyok én George R. R. Martin. Razz
Maga a játékkészítés, mint önkifejezési forma tetszik, mert egy olyan művészet, ami minden más művészetet ötvöz: grafikát, animálást, zeneszerkesztést és történetírást.


Milyen más makeres játékokkal játszottál előtte?


Előtte csak egyel: egy Santafakk nevű tákolmánnyal kb. 10 éve, amivel a részeg Mikulással kell lemészárolni Batman-ékat és Bill Gates-t. Nincs fönn a hivatalos RPG-s oldalakon, de ezen keresztül ismertem meg az elborult készítőjét, aki a barátom lett. Very Happy

Vannak/voltak kedvenceid?


Hát nem mondanám, hogy olyan sok maker-es játékkal játszottam volna, hogy legyen kedvencem. Sad

A Nicolas az első és egyetlen játékod?


Bizony ám.


Mennyi ideig tartott befejezni?


Kb. egy évig. Eredetileg karácsonyi ajándéknak szántam 2013 Karácsonyára, de végül 2014 Június 5-én lett kész. Smile


Tervezel még makerezni?


Ha maker-eznék még, az biztosan csak akkor lenne, ha el akarnám készíteni a játékomhoz a folytatást. Ez meg akkor fordulhat elő, ha elég ember várja már. Wink


A térképeket megtervezted előre vagy csak in medias res készültek?


Ez úgy működik, hogy az alapvázat előre megtervezem, és a részleteket dolgoztam ki hasraütés-szerűen. Ez a sztori meg egyebek kapcsán is így ment, persze.


A rendszerek, pl a térkép rendszer a te találmányod?


Én magamtól találtam ki, de biztos valahol már alkalmaztak hasonló megoldást. Az innovativitások sok energiába és időbe teltek, de megtérültek. Minden ilyenben arra koncentráltam, hogy a játékmenetet segítse, és nem arra, hogy csilli-villi meg egyéni legyen, mert úgysem az. Razz


Voltak a fejlesztésnek nagy pillanatai?


Igen: először, amikor sikerült megoldani, hogy működjön a bujkálós minigame. Ez külön „motort” igényelt, amit sose hittem, hogy be tudom állítani, és magával a készítőjével beszéltem a fórumon, hogy miért nem megy így, miért nem megy úgy. A fafejűségem végül meghozta a gyümölcsét.
A másik pillanat az volt, amikor láttam, hogy egyszer csak elkészült. Sok műbe belekezdtem az életemben, de ez az első dolog, amit egy az egyben befejeztem. Smile

Volt amikor abba akartad hagyni pl?


SOHA! Razz


Honnan vettél inspirációt a történethez?


Az űrhajós sztorit alapvetően már évekkel ezelőtt elkezdtem forgatni a fejemben. Annyi volt új, hogy hozzáépítettem a karaktereket, amiket élő szereplők inspiráltak (de NEM egészben, szóval nincsenek belső poénok Razz!).
A sumér sztorit egy földönkívüli sumér ősnemzéses összeesküvés-elmélet ihlette, amiről főleg Erich Von Däniken írt. Legalább egy youtube-videónyi időt mindenképp megér ránézni. Elég érdekes elgondolni, hogy miért is vannak űrhajósok meg rakéták az ókori sumér agyagtáblákon például, meg hogy miért ír minden mitológiai forrás ugyanarról a vízözönről és a kornak hőséről: Ziusudra, Gilgames és Noé ugyanaz. Igen, a nevek és a nyelv is igaziak, de a tudományos részletekbe nem illik belekötni. Razz


Egyedül csináltad a játékot?



Hát bizony igen.
Leszámítva pár Internetre föltett grafikai anyagot meg a bujkálós motort, amit „kölcsönöztem”, de hát senki se tökéletes. Wink


Milyenek voltak a kritikák mikor kiadtad?


Első körben pár barátom játszotta végig (páran, akik benne voltak). Nekik nagyon tetszett, egyikük megtanulta a blues-es számomat lejátszani zongorán. Smile
Második körben föltettem az angol verziót RPGMaker.Net-re, és majdnem készült is belőle review, de sajnos kiderült, hogy hibás a fájl, angolosítani kell a változókat is, meg MINDENT. Ezt megcsináltam, de mire patch-eltem a dolgot, már nem tartott ki a közönség figyelme. :’(
Annyit kaptam elő-review-ként, ami a tietekben nem hangzott el, hogy a játék neve elég fura választás. Persze nem tagadom, de a Nicolas egy olyan bolygó neve, amit már általános iskolában lerajzolgattam. Smile


Sok embert elért?


Az előbb leírt körülményekből kifolyólag nem nagyon, sajnos. :/


Milyen tanácsokat tudnál adni a többi makeresnek?


Minél több munkát tesztek bele, annál jobban fog érződni ez a játékon, szóval az időt nem lehet megspórolni. Emellett bátran tegyetek bele mindent, amik vagytok. Wink


Megbántad-e a játék kiadását?(volt aki megbánta Razz)


Hát bizony nem. Még nem adódott rá okom. Smile

Hány évesen kezdted el írni a Nicolast?


Pont a 25. szülinapom után.


Van még más amit megosztanál velünk mindenképpen?


1.: Legutóbb a nagyapám is végignézte az ismertetőt a játékról, szóval büszke volt rám, bár ne értett belőle semmit. Very Happy
2.: Azért indítanak pisztollyal, mert az Omni nem akart föltűnést kelteni és elriasztani a befektetőket azzal, hogy egy egész hadsereget küld bányászni, inkább bízott a szerencsében. Csak Jankovic volt gyanakvóbb.
3.: Az egy módosított AK47-es, egy ŰRkalasnyikov! Razz
4.: Direkt nehéznek terveztem a Nicolas-t. A suttyósságok meg a sötét labirintusok is a játék nehézségét voltak hivatottak növelni, hiszen nem lehet őket kóddal kiküszöbölni. Bár a húgom már frászt kap a barlang zenéjétől is. Smile
5. Jó volt az ismertető amúgy, és örülök, hogy lejött a sztori is. Köszi az interjút! Wink
CUBE - Soulcube
CUBE - Soulcube
SoulCube csapat
SoulCube csapat

Hozzászólások : 2
Karma : 0

Vissza az elejére Go down

A Nicolas interjú Empty Re: A Nicolas interjú

Témanyitás by Lazarus-omin 2016-01-11, 11:15

Remek-remek! Smile Ilyen jöhet még több is. Igaz, jól szét kell nézni, hogy megfelelő interjú alanyt találjon manapság az ember, de azért szerintem többen is szívesen meghallgatnánk egy-egy történetet az adott fejlesztők oldaláról.
Lazarus-omin
Lazarus-omin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások : 10
Karma : 6

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.